Eğitim Öğretim Modulu

VİZYONUMUZ;

Öğrencilerimize ''öğrenmeyi sevdirerek''ve ''öğrenmeyi öğreterek'' eğitim-öğretimleri boyunca onlara rehberlik etmek, gelişimlerini sağlayacak tüm alanlarda donanım kazandırmak ve potansiyellerini gerçekleştirmelerine imkam sunmaktır.

MİSYONUMUZ;

Eğitim alanındaki köklü geçmişiz ve istikrarlı başarılarımızdan güç alarak ülkemizde yetişen yeni nesillerin geleceğine katkı sağlamak, kaliteli eğitim anlayışımızı tüm Türkiye'ye taşımaktır.

EĞİTİM FELSEFEMİZ;

Sevinç Koleji, kendi eğitim felsefesini oluşturmuş ve okullarındaki tüm eğitim- öğretim sürecini bu felsefeyi temel alarak inşa etmiştir.

SEVİNÇ EĞİTİM KURUMLARININ EĞİTİM FELSEFESİ;

İNSANCILDIR;

Mutlu, insani değerlere sahip, diğer insanlara, çevreye, doğaya, dünyaya, evrene saygısı olan öğrenciler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

İLERİCİDİR/ İLERLEMECİDİR;

Öğrencimizi ailesinin, toplumunun, ülkesinin ve insanlığın gelişmesi ve iyileşmesi için eğitmeyi hedefliyoruz.

YENİDEN YAPILANMACI / YAPILANDIRMACIDIR;

Akademik ve bilimsel bilginin ezberlenerek unutmak için değil; deneyimlenerek yaşam boyu sürmesi, iyileşmesi, anlam kazanması ve olumlu değişim için kullanılmasını öğretmeyi hedefliyoruz.

EĞİTİM İLKELERİMİZ;

* Türkiye Cumhuriyeti'nin temel niteliklerine ve Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş bireyler yetiştirmek,

* Uluslararası standartlarda bilime dayalı eğitim - öğretim sunmak 

* Eğitimde yaratıcı ve yenilikçi bir yol izlemek 

* Severek öğretmek, öğrenmeyi sevdirmek

* Hızla değişen ve gelişen dünya koşullarına uyum sağlamak

* Öğrenci Merkezli ve Gelişim Odaklı eğitim sunmak 

* Tam öğrenmeyi sağlamak

* İlgi ve yetenekleri keşfedip geliştirmek.

ULUSLARARASI İŞ BİRLİKÇİLERİMİZ ;

Sevinç Koleji uluslararası birçok alanda yarışmalara, turnuvalara katılarak öğrencilerinin ve öğretmenlerinin Avrupa ile ortak projeler yapmasını sağlar.

Sevinç Kolejinin uluslararası işbirliği yaptığı organizasyonlar, dünyada eğitim sektöründe saygınlığı kabul edilmiş oluşumlardır.

E-TWİNNİNG

E-Twinning ; iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, kültürler arası etkileşim alanlarında, Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğudur. E-Twinning üyesi okullar; tüm Avrupa'da Eğitim Portalı üzerinden proje ortaklığı yapar. Okullarımız e-Twinning '' Birincilik '' ve ''Avrupa Kalite Etiketli '' ödüllerine sahiptir.

APSnet;

Sevinç Koleji; UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanlığında bir APSnet Okuludur. Konuyla alakalı Kültürlerarası Öğrenme, Sürdürülebilir Kalkınma için Eğitim, Dünya Sorunlar ve Birleşmiş Milletlerin Rolü, Barış ve İnsan Hakları'nı içeren dört ana temalı konuyu hedefleyerek proje oluşturup, Kardeş Okullar Ağı (APSnet) programına katılım gösterir.

FEE;

Orjinal ismi '' Learning About Forest-LEAF'' olan Okullarda Orman Programı, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (Foundation For Environmental Education-FEE) tarafından 1999 yılında yürütülmeye başlamıştır. Sevinç Koleji TÜRÇEV'in ''Okullarda Orman Programı-Learning About Forest'' ve ''Çevrenin Genç Sözcüleri - Young Reporters For the Environment'' programlarında yer alır. Öğrencilerimizin uluslararası bir platformda daha söz alması sağlanmıştır.

EDİNBURGH DÜKÜ;

Lise öğrencilerine yönelik dünyanın en önemli sosyal sorumluluk organizasyonlarından birisi olan the Duke of Edinburgh's International Award Programı uygulanır. 1956 yılında Edinburgh Dükü Prens Philip tarafından kurulduğundan bu yana, 140 ülkede ve bölgede 8 milyonu aşkın genç lise öğrencisinin katıldığı bu program, Sevinç Koleji Anadolu Lisesinde uygulanıyor.

UZMAN EĞİTİM KADROMUZ;

Sevinçli eğitim kadrosu eğitim fakültelerinin ilgili bölümlerinden mezun,alanında uzman, tecrübeli, iletişimi kuvvetli, güler yüzlü, enerjik, kendini sürekli geliştiren ve yenileyen, iş birliği ve takım çalışmasına yatkın öğretmen ile yöneticilerden oluşur.

öğretmenlerimiz ağustos - eylül ayları ve yıl içinde düzenli olarak gerçekleşen hizmet içi seminer ve eğitimlerde Sevinç Kolejinde eş zamanlı işleyen eğitim - öğretim ve idari işleyişi öğrenir ve yeniliklerden haberdar olurlar. Yıl içinde kurum içi kesintisiz iletişim ile planlanan uygulamaların geri bildirimlerini alınır; rapor ve analizler doğrultusunda şube-sınıf-kampüs-okul bazında sürekli değerlendirilir. Gerçekleşen tüm çalışmalar (akademik, sosyal etkinlik, yönetimsel vb. ) öğretmen zümreleri, okuldaki komiteleri ve yönetim paydaşlarının ortak çalışması sonucunda geliştirilir; Sevinç Kolejinin eğitim koordinatörleri ve okul müdürlerinin yer aldığı ''Akademik Kurul'da görüşülerek kararlaştırılır ve yıl içinde tüm okullarda uygulanır.

Tüm eğitim kadromuz her yıl SEPDES (Sevinç Performans Değerlendirme Sistemi) ile kurum içinde 360 derece değerlendirilir. Güçlü yönler desteklenirken gelişime açık alanlarla ilgili hizmet içi eğitim programları yönetimi ve /veya eğitim koordinatörlerinin mülakat-ders anlatımı-sınav sonucu ile oluşan görüşleri doğrultusunda gerçekleşir. 

 

 

Sosyal Medyada Bizi Takip Edin

KURUMSAL

» HAKKIMIZDA» TANITIM» İNSAN KAYNAKLARI» KURUCUMUZDAN MESAJLAR» HABERLER» YAYINLAR» YÖNETİM KADROMUZ» FOTOĞRAFLAR» KATALOG» EĞİTİM ÖĞRETİM» VİDEOLAR» KVKK HAKKINDA BİLGİLENDİRME

SEVİNÇ'TE YAŞAM

» KULÜPLER» REHBERLİK VE PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK» BESLENME» ETKİNLİKLER» ÖĞRENCİ İŞLERİ» ULAŞIM» YAZ KIŞ SANAT SPOR OKULLARI» OKUL REHBERİ» GÜVENLİK» YETENEK VE İLGİ AKADEMİSİ» LITERATÜR» SAĞLIK

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

Cevizli Mahallesi Tınaztepe Sk. No:9/1 Maltepe İSTANBUL

Telefon : 0 216 442 82 82

Email : maltepekolej@sevinc.k12.tr

modal aç
PENCEREYİ KAPAT
Sevinç Koleji kampanya ve kayıt fırsatlarından mail ve sms yoluyla haberdar olmak istiyorum
Kişisel verilerin korunması aydınlatma metnini okudum anladım.
Açık rıza metnini okudum anladım.
FORMU GÖNDER